“ Şehir ve Kitap” temalı 13. Kocaeli Kitap Fuarı’nda “Köşedeki Hayat” isimli kitabı ile katılan Gazeteci- Yazar Yüksel Ercan, “Aile Köşedeki Yazılar Kocaeli Medya Tarihi ” konulu söyleşi programında sevenleriyle bir araya geldi. Karamürsel Alp Konferans Salonu’nda düzenlenen programda konuşan Ercan izleyiciler tarafından ilgi ile takip edildi. 

Konuşmasında Kocaeli medyası ile Ulusal medya arasında mukayese yapan Gazeteci-Yazar Yüksel Ercan “ Türkiye’de var olan ve ülke genelinde yayın yapan Ulusal televizyonların ve medya kuruluşlarının merkezlerinin çok büyük bir bölümü İstanbul’da dolayısı ile İstanbul’da yerel medyanın fazla öne çıkma şansı yok, Buna karşın Kocaeli uzun yıllardır Anadolu basınına örnek olacak bir yayın anlayışı ile faaliyetlerini sürdürüyor. 

 

"GAZETELERİN SAHİPLERİ GAZETECİ OLMALI" 
35 yıldır Medya sektörünün içerisinde bulunduğunu anlatan Gazeteci-Yazar Yüksel Ercan, “Son yıllarda büyük oranda gazete sahiplerinin bu sektör dışında olan iş insanlarının eline geçtiğini görüyoruz, bu hoş bir durum değil, gazete sahipleri mutlaka gazeteci olmalı” dedi. 

"İNTERNET GAZETECİLİĞİ DAHA DA BÜYÜYECEK "
Dünyada ve Türkiye’de meydana gelen gelişmeler İnternet gazeteciliğinin de önünü büyük oranda açtı diyen Yüksel Ercan “ Yıllar yılı yazılı olarak okuyucunun karşısına çıkan nasılı gazeteler birer birer yayın hayatlarına son veriyor, bunun bir kısmı ekonomik am en önemli sebebi internet medyası dolayısı ile haberi dakikalar içerisinde dünyanın her tarafına yayılmasıdır, Yaygın medya ile birlikte hayatımıza giren sosyal medyanın da hayatımızda pek çok alışkanlığı değiştirecektir” diye konuştu.

 KÖŞEDEKİ HAYAT İSİMLİ KİTABI İMZALADI
Sohbet sonrası Anayurt yayınları bünyesinde yayınlanan “Köşedeki Hayat” isimli kitabını okuyucuları için imzalayan Yüksel Ercan katılımcılara teşekkür etti.